Розвінчуємо міфи про інтер'єрні фарби: говоримо про вартість, якість та безпеку

Людям, які нечасто роблять ремонт, важко розібратись у видах матеріалів для малярних робіт. Особливо, коли мережею ширяться міфи про фарби, що всі вони однакові та небезпечні. У цій статті ви дізнаєтесь, чим насправді відрізняються дорогі та дешевші матеріали для фінішного оздоблення, а також — за якими критеріями їх варто оцінювати.Розвінчуємо міфи про інтер'єрні фарби: говоримо про вартість, якість та безпеку

Дорогі та дешеві фарби: чим вони відрізняються?

Вартість і якість фарби визначається особливістю та концентрацією її складників: розчинників, наповнювачів, зв'язуючих, пігментів та різноманітних функціональних речовин. Якість цих компонентів також визначає характеристики готової емульсії: розхід, покривну здатність, стійкість до стирання, вологи та ультрафіолету. Дорожчі емалі зазвичай містять більше пігменту та якісніші наповнювачі, тому створюють на поверхні однорідне, міцне покриття зі стійким до вигорання кольором.

Ми радимо не зважати на міфи про фарби, та обирати їх за властивостями, а не ціною. Адже кожен матеріал розробляється під певні умови використання. Наприклад, фасадні фарби є найбільш стійкими, вони легко витримують перепади температур, підвищену вологість та дію ультрафіолету. Відповідно, вони коштують більше. У дорожчому сегменті також представлені латексні емульсії, які мають кращу покривну здатність та стійкість до миття, ніж більшість акрилових аналогів.

Як оцінити якість фарби, не зважаючи на вартість?

Згідно з європейським сертифікатом DIN EN 13300, якість декоративно-захисного покриття визначають за такими критеріями:

  • Стійкість до мокрого стирання;
  • Покривна здатність;
  • Безпека.

Перший критерій визначає, скільки циклів волого прибирання витримує покриття. Розрізняють 5 категорій стійкості. До 1 категорії належать найбільш стійкі матеріали, які переносять часте вологе прибирання з використанням агресивних засобів для чищення. Наприклад, латексна Śnieżka Mattlatex Beauty — це найкращий вибір для приміщень, де потрібно регулярно мити поверхні. Зазвичай такі матеріали рекомендують для використання в лікарнях, навчальних закладах та громадських місцях.Як оцінити якість фарби, не зважаючи на вартість?

2 клас представлений вологостійкими емульсіями, які можна використовувати для стін та стелі у кухні чи ванній кімнаті. Вони також підійдуть для коридору чи комерційних приміщень з високою прохідністю. У каталозі компанії Śnieżka є декілька фарб 2 класу — це Śnieżka EKO Plus, а також Śniezka Mattlatex. До 3 класу належать акрилові емульсії, які найкраще підходять для стелі та стін у житлових приміщеннях: вітальні та спальні. Такі поверхні дозволено протирати зволоженою губкою та м'яким очищувачем. Матеріали 4 та 5 класу є найменш стійкими до вологи, тому їх радять використовувати для оздоблення стелі.

Які фарби найкраще перекривають колір основи?

Дорогі та дешеві матеріали по-різному лягають на поверхню, зафарбовуючи контрастну основу. Деякі види фарб перекривають яскравий колір одним шаром, інші доводиться наносити в 2, 3 і навіть 4 шари. Вся справа в кількості та якості пігменту, що входить у склад. Чим його більше, тим кращу покривну здатність має емульсія. Розрізняють 4 класи покривної здатності:

  • 1 клас перекриває понад 99,5% контрастного кольору основи;
  • 2 клас має показник перекриття не менш як 98%;
  • 3 клас зафарбовує контрастну основу на 95%;
  • 4 клас перекриває менш як 95% кольору.Які фарби найкраще перекривають колір основи?

Отримати якісне перекриття контрастного кольору можна за допомогою будь-якого матеріалу, відмінність лише у кількості шарів. Але кожен новий шар збільшує тривалість малярних робіт та розхід матеріалу. Обираючи дешеву фарбу, ви змушені купувати більші об'єми та переплачувати за роботу майстра. Якщо хочете заощадити на ремонті, обирайте акрилову Снєжка ULTRA BIEL. Вона є найдоступнішою у лінійці бренду, але при тому має 2 клас покривної здатності.

Усі латексні фарби ТМ Снєжка демонструють відмінну покривну здатність та належать до 1 класу. Всього за 2 шари вони створюють щільне покриття, стійке до стирання та вигорання, на будь-якій поверхні. Ці емульсії мають ідеальну для роботи консистенцію, тому не розбризкуються під час нанесення, не створюють патьоків та не залишають смуг. Це приклад якісних матеріалів, з якими легко працювати та приємно жити протягом багатьох років.

Які види фарби найбільш безпечні?

Якщо ви шукаєте безпечні оздоблювальні матеріали для внутрішніх робіт, обирайте екологічні фарби на водній основі. Їх також називають водно-дисперсійними чи водоемульсійними. Розчинником в них виступає вода, а тому вони не мають різкого запаху, швидко висихають та безпечні для людей і довкілля. А ще вони не містять горючих сполук, тому є пожежобезпечними. Чого не скажеш про олійні та алкідні емалі, які містять уайт-спірит та скипидар. Такі розчинники мають різкий запах, провокуючи алергічну реакцію або отруєння.

Існує декілька видів водорозчинних емульсій:

  • Акрилові;
  • Латексні;
  • Силіконові.

Усі ці матеріали вважаються безпечними для внутрішніх робіт, при умові дотримання технології нанесення. Найбільш безпечними називають акрилові емульсії на водній основі. Саме їх радять обирати для дитячих кімнат, навчальних та медичних закладів, а також інших приміщень, де люди перебувають тривалий час. Чудовим прикладом є екологічна фарба Śnieżka EKO, безпечність якої підтверджено екологічним сертифікатом "Зелений журавлик".

Якісні матеріали — запорука надійного ремонту

Сподіваємось, ми розвіяли найпопулярніші міфи про фарби, пояснили, чим вони відрізняються та переконали в їх безпечності. Вивчайте характеристики різних матеріалів, щоб робити усвідомлений вибір та отримувати найкращий результат у вигляді довговічного ремонту. На нашому сайті ви знайдете детальні описи усіх видів інтер'єрних фарб, а також технічні карти, що допоможуть правильно підготуватись та провести малярні роботи.

Галерея:

shutterstock_118194658.webp
Розвінчуємо міфи про інтер'єрні фарби: говоримо про вартість, якість та безпеку
shutterstock_368689856.webp
Розвінчуємо міфи про інтер'єрні фарби: говоримо про вартість, якість та безпеку
shutterstock_795693154.webp
Розвінчуємо міфи про інтер'єрні фарби: говоримо про вартість, якість та безпеку
Основний
канал
Корпоративний
канал