Стеля, чим та як фарбувати? Рекомендації експертів.
Стеля, чим та як фарбувати? Рекомендації експертів.Можливо, хтось вважає, що стеля – не така вже й важлива й помітна частина конструкції приміщення, однак можна навести достатньо аргументів на її користь.
По-перше, беззаперечна функціональність, адже стеля – це не лише перекриття будь-якої будівлі, що обмежує приміщення зверху, а й опора для освітлювалювальних та охоронних приладів, пожежних сповіщувачів тощо.
По-друге, естетичність, яка у сучасному дизайні інтер’єру займає важливе місце, і саме стеля може яскраво й виразно перетворити простір навколо, доповнити його, додати колориту й довершеності, тому дуже важливим є її оздоблення та декор. Дизайнери та архітектори вважають, якщо грамотно підійти до вирішення цього питання, стеля може візуально виправити багато недоліків приміщення та кардинально змінити його, наприклад: збільшити висоту, розширити чи, навпаки, звузити. До того ж при такому розмаїтті сучасних матеріалів й технологій, які ми маємо нині на будівельному ринку, це можливо.
Вибір – за вами
Для облаштування стелі виробники будівельних матеріалів пропонують споживачеві як новітні, які на ринку порівняно недавно, так і класичні, які до сьогодні не втрачають своєї популярності, а, навпаки, удосконалюються та набувають сучасного вигляду та форм.
До новітніх відносимо навісні матеріали (гіпсокартон, полівінілхлорид, пінополістирол, ламінат, сайдинг, алюміній тощо) та натяжні полотна (глянцеві, матові, сатинові, дзеркальні, з ефектом ЗD). Віднести до цієї групи шпалери було б, напевно, не дуже коректно та все ж раніше їх не так часто використовували для стель, а нині завдяки широкому розмаїттю (паперові, вінілові, флізелінові, текстильні) вони стали популярними.
До класичних – фарбування та побілку, які не втрачають своєї популярності за будь-яких умов та обставин. Щоб пофарбувати чи побілити поверхню стелі не доведеться витрачати багато зусиль, та й висота стін залишиться колишньою, що не властиво підвісній чи натяжній стелі, які вкрадуть у вас добрий десяток сантиметрів, що негативно вплине на простір приміщення, а це незаперечний факт на користь фарбування.
Без варіантів – фарбування
Фарбування як найоптимальніший варіант для оздоблення стель підійде для приміщень різного розміру, форм, висоти та більшості стилів інтер’єру (класичних, сучасних, кантрі, мінімалізм, арт-деко, максималізм тощо). Способи освіжити інтер’єр фарбуванням досить прості та швидкі в реалізації. Доклавши трохи зусиль, ви зможете почувати себе немов у новому просторі. До того ж завжди, коли виникнуть бажання чи потреба, можна освіжити покриття чи додати нових фарб.
Найкращим засобом для фарбування, зокрема стель у житлових приміщеннях, майстри внутрішніх робіт та й досвідчені споживачі вважають водоемульсійні фарби, розчинником яких є вода. Такі фарби мають низький вміст летких органічних сполук, біоцидів та містять натуральні пігменти і до того ж, на відміну від інших фарб, не мають різкого запаху.
Екологічна і стійка Sniezka Eko
Серед водоемульсійних фарб Sniezka Eko – спеціальна матова акрилова фарба для стін та стель – завдяки своєму складу та високим технологічним характеристикам займає перші позиції у рейтингу матеріалів для фарбування. До складу фарби входять вдало поєднані між собою компоненти, які повною мірою визначають екологічні й технологічні характеристики матеріалу. Створені Sniezka Eko покриття мають високу паропроникність, завдяки чому стіни «дихають», а у приміщеннях завжди свіже й чисте повітря, що дуже важливо для людей з алергією чи астмою. Екологічні переваги Sniezka Eko підтверджені екологічним сертифікатом Всеукраїнського органу сертифікації, спеціальним знаком у вигляді журавлика на упакуванні, а також відповідністю вимогам Міжнародного стандарту ISO 14024.
Про високу технологічність Sniezka Eko свідчить легке та швидке нанесення фарби будь-яким зручним і доступним способом: пензлем, валиком або методом розпилення. Важливо, щоб поверхня була добре підготовленою , очищеною та поґрунтованою. Sniezka Eko завдяки високій покривній здатності рівномірним та гладким шаром лягає на поверхню, не залишаючи смуг на поверхні та створюючи міцне матове покриття. Відтак одних лише якісних характеристик матеріалу для успішного результату недостатньо – потрібно чітко дотримуватись рекомендацій виробника, технології фарбування й послідовності виконання робіт. Лише за таких умов можливо отримати таке покриття стелі, яким ви будете задоволені.