Створіть у вашому домі казковий куточок для малюка! Розповідаємо, як це зробити.
Створіть у вашому домі казковий куточок для малюка! Розповідаємо, як це зробити.Облаштувати спальню з куточком для немовляти чи окрему кімнату для малюка не складно. Однак варто знати, як правильно підібрати кольори для такого простору та які речі з безлічі пропозицій дитячих магазинів дійсно знадобляться. Перегляньте наші ідеї щодо куточка для новонародженого.
ЗМІСТ:
- Планування куточка для немовляти
- Яке ліжко вибрати для кімнати новонародженого?
- Вибираємо колір стін і аксесуарів для дитячого куточка
- Натхнення для казкового дитячого куточка
У домі з'являється новонароджена людина. Чого потребує ця крихітка? Насамперед безпеки, спокою і батьківського тепла. А ще – трохи власного простору. Куточок для немовляти не обов'язково повинен бути витвором дизайнера або мати великий розмір. Важлива його функціональність.
Де шукати ідеї для дитячого куточка в спальні батьків? Що тут неодмінно має бути? Поради ви знайдете в нашій статті.
Куточок для новонародженого повинен бути світлим, простим і функціональним. Стіни пофарбовані фарбою Śnieżka Eko Plus
Планування куточка для немовляти
Коли малюк з'являється на світ, багатьох батьків хвилює облаштування дитячої кімнати. Інтернет пропонує безліч ідей, а магазини – величезний вибір товарів: декоративні ліжечка, балдахіни, каруселі, штори, килимки, стильні меблі. Не бракує також декоративних настінних панелей, гірлянд, ловців снів, а ще симпатичних шпалер, плюшевих ведмедиків, м'яких іграшок, кошиків та контейнерів…
Що ж вибрати? Підказуємо (на превелику втіху для вашого бюджету): маленькій людині насправді мало що з цього дійсно потрібне. Більшість речей на першому етапі життя дитини тільки заважатимуть. Особливо це стосується дрібничок, без яких можна обійтися, і тканин, які лише збирають пил.
Ба більше – на перших порах маляті не потрібна навіть власна кімната! Вистачить дитячого куточка у спальні батьків. Багато мам зізнаються, що таке рішення дає їм можливість краще висиплятися і швидше відновити втрачені під час пологів фізичні сили та емоційну рівновагу.
Як облаштувати куточок для немовляти у маленькій спальні? Візьміть до уваги ось ці рекомендації:
- Продумайте планування кімнати
Основою є правильне планування простору в куточку для немовляти. Розташуйте меблі та аксесуари таким чином, щоб мати до всього вільний доступ. Завдяки цьому будь-яка щоденна дія, від годування до переповивання, проходитиме більш успішно і без зайвих ускладнень.
- Виділіть функціональні зони
Розділіть простір на кілька зон, які виконують різні функції:
- Зона сну і відпочинку: поставте ліжечко в тихому місці, подалі від вікна та батареї опалення, щоб уникнути протягів і перегріву дитини. Зверніть увагу на зручний доступ до вікна і вимикача світла, це дозволить легше контролювати умови в приміщенні.
- Місце для годування: підготуйте зручне місце для годування біля ліжечка. Це може бути крісло з підлокітниками або м'який диванчик, який забезпечить комфорт під час годування як удень, так і вночі.
- Місце для сповивального столика: розмістіть сповивальний столик в гарно освітленому місці, бажано близько до ліжечка. Завдяки цьому вам не доведеться носити дитину на далеку відстань, що особливо важливо вночі. Хорошим рішенням стане комод зі сповивальним столиком у верхній частині – він також забезпечить місце для зберігання дитячих речей.
- Ігрова зона: навіть у маленькому дитячому куточку варто виділити місце для гри з малюком. На початку це може бути звичайний м'який або спеціальний розвивальний килимок, де маля безпечно досліджуватиме навколишнє середовище.
- Подбайте про достатнє місце для зберігання
Не тримайте всі аксесуари та іграшки на видноті, так вони збиратимуть багато пилу. Організуйте простір продумано. Речі щоденного вжитку зберігайте в легкодоступних місцях, щоб вони завжди були під рукою. Це може бути вже згаданий комод або контейнер з кришкою.
Сезонні речі тримайте у верхній секції шафи або в інших віддалених місцях. Це також стосується предметів, які використовуються рідше.
Яке ліжко вибрати для кімнати новонародженого?
Безпека – найголовніший критерій у виборі дитячого ліжка. Переконайтеся, що цей предмет меблів відповідає всім стандартам безпеки і має відповідні сертифікати. Ліжко має бути міцним і стійким, щоб воно не перекидалося під вагою дитини. Найкращим матеріалом є деревина.
Також зверніть увагу, щоб дитяче ліжечко було пофарбоване нетоксичними фарбами – підійде, зокрема, акрилова емаль Supermal від ŚNIEŻKA. Ця фарба вирізняється слабким запахом і легким нанесенням, вона водорозчинна, швидко сохне (суха на дотик вже через годину), а також стійка до впливу атмосферних факторів. Вона також безпечна – нею можна фарбувати не тільки ліжечко, але й дитячі іграшки.
Що ще варто знати про дитяче ліжечко? Оптимальна відстань між планками – 4-6 см. Це не дозволить малюкові просунути між ними голову. Корисною буде також можливість регулювати висоту матраца, особливо в перші місяці, коли дитину доводиться часто виймати з ліжка. Деякі ліжечка мають висувні ящики або відділення для зберігання, які дають можливість складати постільну білизну, підгузки та одяг.
Облаштування спальні з дитячим куточком. Стіни пофарбовані фарбою Śnieżka Eko Plus
Вибираємо колір стін і аксесуарів для дитячого куточка
Вибір колірної гами для стін в кімнаті – важливий елемент дизайну інтер'єру, який впливає на атмосферу кімнати і самопочуття малюка. Певні кольори сприяють розслабленню та заспокоєнню, тоді як інші можуть діяти занадто збудливо.
Які кольори ми рекомендуємо для кімнати немовлятка?
- Світло-рожевий – він м’який, заспокійливий і теплий. Це колір, який часто асоціюється з ніжністю і турботою. З чим поєднувати такий відтінок? Він чудово комбінується з білим, сірим і натуральною деревиною.
- Світло-блакитний – має заспокійливу і релаксаційну дію. Ідеально підходить для створення спокійної та затишної атмосфери. З чим поєднувати світлий відтінок синього? Пастельний блакитний гармонує з білим, бежевим, а також ніжними відтінками зеленого.
- Ніжно-м'ятний або сірувато-м'ятний – цей колір вносить до інтер'єру свіжість і спокій, не втомлює око. Має гарний вигляд у комбінації з білим, сірим, а також пастельними відтінками рожевого і жовтого.
- Сірий – світло-сірий становить прекрасну основу для барвистих доповнень. Він пасує практично до будь-якого кольору, особливо до білого, до пастельних барв і натуральних відтінків деревини.
Яких кольорів слід уникати в куточку для немовляти? Радимо відмовитися від червоного – це стимулюючий колір, що викликає неспокій. Не рекомендуємо використовувати насичені жовті та помаранчеві кольори, а також яскраво-рожеві як-от маджента.
Натхнення для казкового дитячого куточка
Зверніть увагу на цю ідею куточка для немовляти в маленькій спальні. Стіни оздоблені ліпниною та пофарбовані в сірий колір.
Куточок для немовляти в спальні батьків. Стіна пофарбована фарбою Śnieżka Eko Plus
Вибираючи кольори для дитячої кімнати, варто віддати перевагу спокійним, пастельним тонам, які допомагають розслабитися та відпочити. Широку гаму таких кольорів можна знайти в колекції ŚNIEŻKA!
Галерея:


