Витрати ґрунтівки: скільки потрібно на 1 м²?
Витрати ґрунтівки: скільки потрібно на 1 м²?Ґрунтування стін і стель часто не тільки рекомендована процедура, але – й необхідна. Дізнайтеся, коли необхідно ґрунтувати поверхні, які існують види ґрунтовок для стін, стелі та фасадів, від чого залежать витрати ґрунтівок на 1м².
З цієї статті Ви дізнаєтеся:
- Які основні властивості ґрунтівок?
- Види ґрунтівок?
- Від чого залежить розхід ґрунтівок?
Властивості і витрати ґрунтівки
Ґрунтівки для стін - це вироби, виготовлені у вигляді готових розчинів або це концентрати, які необхідно розводити перед застосуванням. У другому випадку варто звернути особливу увагу на рекомендації виробника і не додавати занадто багато води. Якщо занадто сильно розбавити концентрат, не дотримуючись інструкції, це вплине на його розхід і властивості. Відповідно ґрунтівка втратить свою ефективність.
Ґрунтування виконує кілька важливих функцій як перед фарбуванням, нанесенням штукатурки, так і перед шпаклюванням:
- Зменшує або збалансовує поглинальні властивості основи;
- Збалансовує основу, надає структурі поверхні однорідності;
- Зміцнює основи стін і стель;
- Покращує адгезію і розхід поверхневих продуктів;
- Сприяє рівномірному висиханню поверхневих виробів;
- Допомагає рівномірному нанесенню на стіни шпаклівок, штукатурок, а також фарб, без просвітів, смуг і плям;
- З’єднує між собою частинки основи.
Порада! Чи завжди потрібно ґрунтувати стіни і стелі?
Насамперед ґрунтують нові мінеральні та гіпсові штукатурки, гіпсові шпаклівки, гіпсокартон, стіни на стадії будівництва, основи після зняття старих лакофарбових покриттів, стіни, місця або поверхні, які ремонтують локально, основи, з яких були видалені плями та сліди від води. Однак не рекомендують ґрунтувати стіни, раніше пофарбовані латексними або акриловими фарбами, оскільки вони можуть набути склоподібного покриття та ускладнити нанесення фарб.
До складу ґрунтівок входять полімерна водна мікродисперсія, що відповідним чином розбавлена, до якої додані різні допоміжні речовини. Під час нанесення слід враховувати види ґрунтівок, від застосування яких залежить їхній розхід.
Ґрунтівки можна поділити на:
- зміцнювальні грунтівки, універсальні – не проникають так глибоко в стіну, як деякі інші типи, але створюють на поверхнях стін міцні та еластичні покриття. Їх використовують для гіпсових штукатурок, керамічної плитки або цегляних основ, а також для зміцнення старих штукатурок;
- ґрунтівки глибокого проникнення – розмір частинок діючої речовини може бути в 10 разів менший, ніж у зміцнювальних ґрунтувальних засобів, тому вони здатні глибоко проникати в структуру стіни. Зменшують поглинальну здатність основи та її можливості знизити утворення пилу. Такі ґрунтівки можна використовувати перед нанесенням клею, на зашпакльовані основи або попередньо пофарбовані водоемульсійними фарбами поверхні, гіпсокартонні плити. Найчастіше використовують для нанесення на слабопористі основи;
- силіконові ґрунтівки – в основному їх використовують для силіконових фарб. Збалансовують і зменшують поглинальну здатність основ. Після їхнього застосування поверхі не втрачають паропроникних властивостей;
- адгезійні ґрунтівки – покращують поглинальну здатність основи і її адгезію. Їх застосовують для бетону, гіпсу, вапна, дерев’яних поверхонь, наприклад плити-OSB або цементу, під штукатурки, клеї, шпаклівки або керамічну плитку.
Порада! Яку ґрунтівку вибрати, щоб отримати максимальну ефективність?
Перед фарбування основи слід підібрати необхідний вид ґрунтівки. Якщо стіна в доброму стані – достатньо використати універсальну зміцнювальну ґрунтівку. Якщо поверхня швидко поглинає вологу, а на ній є крихкі компоненти, що погано з’єднуються (тобто коли, наприклад, при потиранні стіни долонею на ній залишається білий слід), краще використовувати ґрунтівку глибокого проникнення, наприклад, ACRYL-PUTZ® GR43 GRUNT PRO. Цей виріб просочує і зміцнює основу, покращує адгезію опоряджувальних продуктів з поверхнею, зменшує водопоглинання.
Ґрунтівка для фасаду повинна бути призначена для зовнішнього використання. Цей виріб має бути стійким до шкідливих погодних умов і вологи. Також можете вибрати грунтівку глибокого проникнення. Для використання під бетон добре вибирати адгезійну ґрунтівку густої консистенції. У результаті він міцно зчепиться з основою і підвищить адгезійні властивості наступних оздоблювальних матеріалів, які будуть наносити на бетон.
Який розхід ґрунтівок?
Розхід (витрати) ґрунтівки для фасадів і стін залежить від кількох факторів. Одним з них є її вид і поглинальна здатність основи. Чим більше стіна або стеля вбирає виріб, тим кількість використаної ґрунтівки збільшиться.
На розхід грунтівки під штукатурку або перед фарбуванням також впливає спосіб її нанесення та правильне її розподілення по поверхні. Ґрунтівку добре наносити широким пензлем, а можливі патьоки відразу розтирати валиком. Якщо ви ґрунтуєте велику площу, ефективним методом може бути ґрунтування за допомогою спеціального розпилювача.
Розхід ґрунтівки під фарби, штукатурки або шпаклівки зазвичай становить від 8 м² з одного літра при одноразовому нанесенні. Купуючи ґрунтувальний засіб, ви повинні взяти до уваги, що стіни або стелі, які ви будете фарбувати, можуть бути шорсткими та з високою поглинальною здатністю, що значно збільшить розхід виробу.
Перед використанням того чи іншого продукту завжди читайте рекомендації й інструкції виробника штукатурки, шпаклівки чи фарби та перевіряйте, чи не вказано там конкретний вид ґрунтівки, яку слід наносити на конкретний тип покриття.